Przykładowe realizacje

Apator Powogaz S.A. w Jryszkach koło Poznania

Kompleksowo wykonaliśmy rozdzielnic nN dla nowo powstałej siedziby firmy wraz zakładem produkcyjnym i magazynami. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Apator Powogaz S.A. – polskiej spółki giełdowej, zajmującej się produkcją wodomierzy, ciepłomierzy i systemów odczytu mediów, której historia sięga aż 1925 roku. Dla nowo powstałego obiektu wykonaliśmy i dostarczyliśmy rozdzielnice główną w systemie xEnergy 3200A EATON wyposażonej w układ SZR. Układ SZR na komponentach EATON wg indywidualnego opracowania , obsługujący sześć wyłączników – dwa zasilające w układzie sieć – agregat, dwa odpływowe jako zrzut obciążenia oraz dwa zasilające sekcję ppoż. Dodatkowo układ został połączony z analizatorami mocy w celu wykonania kilku stopniowego „Strażnika mocy” dla zasilania z agregatu prądotwórczego. Dostarczyliśmy również wykonany przez nas cały podrozdział oraz rozdzielnicę SN typu HMH24 firmy EATON  i transformator suchy żywiczny 2000 kVA wraz z kompletem szynoprzewodów.

Wielkopolskie Centrum Onkologii

Rozbudowa o nowy budynek z salami operacyjnymi, gabinetami, pokojami do chemioterapii oraz garażem podziemnym.
Firma EDIM dostarczyła rozdzielnicę główną dwu sekcyjną 4000A typu xEnergy firmy EATON. W chwili obecnej realizuje dostawy podrozdzielnic na obiekt z dodatkową kontrolą izolacji systemów firmy Bender zapewniając wzrost bezpieczeństwa ludzi i urządzeń medycznych.
Przewidywalny czas zakończenia realizacji dostaw do końca roku.

Kompania Piwowarska S.A. w Poznaniu

Firma EDIM od 2007 do chwili obecnej współpracuje z Kompanią Piwowarską S.A.
W najnowocześniejszym w Europie obiekcie produkcji piwa – Lech Browary Wielkopolskie w Poznaniu zmodernizowaliśmy i powiększyliśmy moc w pięciu stacjach elektroenergetycznych. Wszystkie te prace wykonywane były bez przerywania produkcji a sama modernizacja polegała na pełnej wymianie transformatorów i rozdzielnic niskiego napięcia dużych mocy.

Seryjna produkcja szaf sterowniczych

Stała wieloletnia współpraca z partnerem z Unii Europejskiej polegająca na dostarczaniu szaf sterowniczych, stanowiących integralny element urządzeń służących do wytwarzania wiązek kablowych.

Seco/Warwick S.A.

EDIM wykonał rozdzielnicę automatyki dla pieca przemysłowego do obróbki cieplnej.
Seco/Warwick SA dostarcza rozwiązania do obróbki cieplnej metali. Specjalizacja przedsiębiorstwa obejmuje piece przemysłowe i urządzenia do: obróbki cieplnej w próżni, obróbki cieplnej w atmosferach, lutowania wymienników ciepła w atmosferze ochronnej, obróbki cieplnej aluminium oraz metalurgii próżniowej. Spółka notowana jest na Warszawskiej Giełdzie

Chłodnia i mroźnia w Komornikach k. Poznania

Kompleksowo wykonaliśmy rozdzielnice elektryczne dla obiektu w skład którego wchodzi: chłodnia, mroźnia, zaplecza techniczne oraz części biurowo-socjalna dla pracowników. Wykonaliśmy i dostarczyliśmy rozdzielnie główną nN  2500A w systemie xEnergy firmy EATON wyposażonej w układ SZR – Samoczynnego Załączania Rezerwy oraz rozdzielnice podrozdziału. Dodatkowo dostarczyliśmy rozdzielnica SN firmy EATON typu HMH24 oraz dwa transformatory suche żywiczne 1600 kVA. Dostarczyliśmy i uruchomiliśmy system oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Wydział Farmacji

Firma Edim dla nowo wybudowanej siedziby Collegium Pharmaceuticum składającej się z dwóch budynków: CP1 (Collegium Pharmaceuticum skrzydło nr 1 – południowe) i CITF (Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej – skrzydło środkowe) wykonała i dostarczyła rozdzielnicę główną 2500A w systemie xEnergy firmy EATON. wyposażonej w układ SZR – Samoczynnego Załączania Rezerwy. Dostarczyliśmy również wykonanych przez nas 90 rozdzielnic obiektowych. Ponadto dostawa obejmowała rozdzielnicę średniego napięcia typu Xiria firmy EATON oraz system oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, Zasilacze bezprzerwowe UPS z dodatkowymi bateriami na zewnętrznym stelażu.

Szpital im. Strusia w Poznaniu

Heesung Elektronics Polska

Firma EDIM zaprojektowała i wykonała urządzenia zasilania i sterowania ośmiu pomp płuczkowych i wyciągów wiertniczych o prądzie znamionowym 1000-1600A z pełną automatyzacją i regulacją obrotów silników pradu stałego i przemiennego. Układ regulacji i sterowania wykonano w oparciu o falownik firmy SIEI.

Lisner Poznań

Poligal Polska Sp. z o.o.

Oben Group ( dawniej Poligal) jest światowym liderem w produkcji folii z tworzyw sztucznych. Firma EDIM do nowo powstałej fabryki w Skarbimierzu produkującej pięciowarstwową folię BOPP wyprodukowała i dostarczyła rozdzielnice główne niskiego napięcia w systemie xEnergy firmy EATON:

Rozdzielnica główna RGN1 2 x 1250A

Rozdzielnica główna RGN2 5000A

Rozdzielnica główna RGN3 5000A.

Dodatkowo dostarczyliśmy zynoprzewody dla transformatorów T1, T2 i T3.

Leroy Merlin w Poznaniu

Firma Edim wykonała rozdzielnice niskiego napięcia dla sklepów Leroy Merlin w Poznaniu, Toruniu, Kaliszu, Rumi i Zgorzelcu.

Wavin Polska S.A. w Buku i Sochaczewie

Firma EDIM po raz kolejny wykonuje prace obiektowe dla największego w Europie producenta systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych.

FRITO LAY Grodzisk Mazowiecki

Firma EDIM wykonała rozdzielnicę główną o prądzie znamionowym 4000A dla Zakładu PepsiCo Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim. Rozdzielnica została wyposazona w automatyczny SZR oraaz automatyczny układ odciążający.

Kaufland

Firma Edim wykonała rozdzielnice elektryczne dla marketów Kaufland w Niemczech, Warszawie, Łodzi, Szczecinku, Bytowie i Konstantynowie Łódzkim.

Ambasada RP w Pijongjag, Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej

Firma EDIM wykonała i dostarczyła rozdzielnicę główną trzysekcyjną wykonaną w systemie Prisma P firmy Schneider Electric: Sekcja „A” – 1250A, Sekcja „B” – 1600A, Sekcja „C” – 250A podczas modernizacji układu zasilania energetycznego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pijomgjag, Koreańskiej Republice Ludowo – Demokratycznej.

Rondo Kaponiera w Poznaniu

Focus Mall Zielona Góra

Zakłady Drobiarskie FARMIO w Golinie

VIPHARM

Firma Edim wykonała kompleksowo prace elektrycne i teletechniczne podczas budowy biurowca wraz z labolatorium i halą magazynową dla grupy farmaceutycznej VIPHARM w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy.

Jutrzenka Holding S.A - Centrum Logistyczne w Kostrzyniu

Firma EDIM wykonała i zamontowała główną rozdzielnice niskiego napięcia na budowanym obiekcie Centrum Logistycznego Jutrzenki S.A. w Kostrzynie Wielkopolskim.

DHL Ciechanów

Firma EDIM kompleksowo zrealizowała wszystkie prace elektryczne i teletechniczne przy budowie nowego centrum logistycznego DHL w Ciechanowie. Na hali magazynowo sortowniczej zastosowano nowoczesne sterowanie oświetleniem dostosowujące natężenie oświetlenia do ilości światła na hali. Sterowanie znacznie ogranicza zużycie energii elektrycznej a tym samym zapewnia odpowiednie natężenie oświetlenia.

Focus Park Zielona Góra

Firma Edim wykonała rozdzielnice niskiego napięcia dla centrum handlowo-rozrywkowego Focus Park w Zielonej Górze.

Huta szkła Pilkington pod Moskwą

W 2004r wykonaliśmy w oparcie o system xENERGY dla firmy AEG-SVS Power Suplly Systems w Warstein-Belecke urządzenia rozdzielcze o prądzie znamionowym 4000A w łącznej liczbie 56 szaf wyposażonych w sterowniki mocy ThyroP firmy AEG SVS połączonych wspólną siecią komunikacyjną Profibus do sterowania 50 strefami tunelu grzewczego walcownia szkła okiennego w fabryce Pilkington zlokalizowanej pod Moskwą. Zadanie to należało do największych zadań roku 2004 realizowanych w koncernie Moeller.

Malta Decor Poznań

Zakłady papiernicze w Poznaniu.

RPC Bebo Polska - Zakład produkcyjny w Kruszwicy

Firma EDIM wykonała rozdzielnice niskiego napięcia dla zakładu produkcyjnego RPC Bebo Polska w Kruszwicy specjalizującego się w opakowaniach do żywności.

Centrum Handlowe WZORCOWNIA Włocławek

Firma EDIM wykonała rozdzielnice elektryczne na cały obiekt handlowo-usługowy Wzorcownia.

ADMAT Złotniki Wielkie

Firma Edim wykonała rozdzielnicę główną o prądzie znamionowym 2500A wraz z baterią kondensatorów i połączeniami mostami szynowymi z transformatorami dla fabryki lodów i mrożonek ADMAT w Złotnikach Wielkich niedaleko Kalisza. Dodatkowo firma EDIM wykonała rozdzielnice automatyki i instalacje elektryczne.

LOTOS S.A. – Biurowiec Grupy w Gdańsku

Firma EDIM w 2006r dostarczyła własnej produkcji rozdzielnice niskiego napięcia i zamontowała je na obiekcie biurowca Grupy LOTOS S.A w Gdańsku. Budynek ten jest w pełni inteligentny, to znaczy taki, w którym systemy np. światło czy klimatyzacja sterowane są komputerowo, sale konferencyjne wyposażone są w urządzenia antypodsłuchowe.

PepsiCo Frito Lay Grodzisk Mazowiecki

Firma EDIM wykonała rozdzielnicę główną o prądzie znamionowym 4000A dla Zakładu PepsiCo Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim. Rozdzielnica została wyposazona w automatyczny SZR oraaz automatyczny układ odciążający.

ZETO S.A. - Centrum Komputerowe w Łodzi

LUMEL S.A. Zielona Góra

Firma EDIM wykonała rozdzielnice niskiego napięcia do zakładu przetwórstwa stopów aluminium w Zielonej górze dla Lubuskich Zakładów Aparatów Elektrycznych LUMEL S.A.