Historia firmy

Rok 2001

Firma została założona 03.09.2001 roku przez Leszka Mackiewicza początkowo w celu pełnienia usług doradczych i projektowych w zakresie rozwiązywania problemów automatyki napędu elektrycznego, automatyki przemysłowej, monitoringu i wizualizacji układów elektroenergetycznych dla zakładów przemysłowych i obiektów użyteczności publicznych.

Rok 2004

Następne lata niosą za sobą zmiany inkrementalne w wyniku których firma uzyskała certyfikat partnerstwa z koncernem Moeller Electric zapoczątkowujący dalszą współpracę owocującą w 2004r certyfikatem upoważniającym do samodzielnego konfigurowania oraz montażu elementów konstrukcji i aparatury wchodzącej w skład systemu xENERGY.

Rok 2006

Przełomem w rozwoju firmy jest dołączenie nowego wspólnika Jarosława Kelmy i przekształcenie dotychczasowej działalności w Spółkę Jawną w dniu 28.08.2006r. Od tego momentu główną działalnością firmy jest prefabrykacja rozdzielnic niskiego napięcia dedykowanych w szczególności do dużych odbiorców takich jak fabryki, centra handlowe.

Rok 2010

Rok 2010 to kolejne dołączenie nowego wspólnika Jacka Mackiewicza i dywersyfikacja firmy, która niesie za sobą przeniesienie produkcji do większej hali w Gądkach k/Poznania. Rozszerzenie działalności o kompleksowe prace elektryczne i teletechniczne na obiektach pozwala zaistnieć firmie nie tylko u generalnych wykonawców, ale również u inwestorów. Rozwój firmy to również wysoki nacisk na wykwalifikowaną kadrę, która stanowi ogromny potencjał w postaci projektantów, kierowników robót elektrycznych, inżynierów elektryków i elektromonterów.

Kolejnym etapem w rozwoju firmy stało się przekształcenie w dniu 05.08.2010r Spółki Jawnej w Spółkę z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Głównym celem strategicznym Zarządu Spółki jest implementacja strategii synoptycznej, która przyczyni się do ekspansji na rynki europejskie. Firma EDIM stała się jednym z kluczowych partnerów biznesowych firmy EATON Electric promujących jego zintegrowane rozwiązania systemowe. Mocny nacisk na współpracę z firmą EATON Electric skutkuję wspólną realizacją coraz większych kontraktów na rynku.

Rok 2017

Rok 2017 to przeniesienie produkcji z Gądek k/Poznania  do nowo wybudowanego własnego Zakładu Produkcyjnego przy ulicy Tarnowskiej 10b w Poznaniu. Spowodowało to znaczne powiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej, pozwalając jednocześnie przy zwiększonej ilości elektromonterów realizować w tym samym czasie kilka dużych zleceń produkcyjnych.